Çocukluk aşklarımızın günümüzdeki halleri

Hepimizin çocukluk/gençlik dönemlerimizde resmen aşık olduğumuz ünlüler olmuştur. Biraz geçmişi yad etmeye hazır mısınız? Çocukluk aşklarımızın günümüzdeki halleri bugün sizlerle.

Hepimizin çocukluk/gençlik dönemlerimizde resmen aşık olduğumuz ünlüler olmuştur. Biraz geçmişi yad etmeye hazır mısınız? Çocukluk aşklarımızın günümüzdeki halleri bugün sizlerle.

Önce yabancılar ile başlayalım;

1. Tokio Hotel:

Ben Tokio Hotel’i tanıdığımda yıl 2006’ydı, siz düşünün. Zaten o dönemlerde gençlik arasında baya popüler bir gruptu. Belieber’lar gibi Tokio Hotel’in de Alien’ları vardı mesela. O zamanlar grubun en gözde üyeleri Bill ve Tom Kaulitz ikizleri 17 yaşlarındaydı – önümüzdeki 1 Eylül’de 29 olacaklar. Bu arada ben kendi gençliğimi Bill diye ağlayarak geçirdim, itiraf ediyorum.

sol: 2007 sağ: 2018

2. Eminem:

Yine çocukluğumda hastası olduğum ama günümüzdeki hali bana resmen şok geçirten isimden bahsedeyim; Eminem. Soldaki fotoğraf 1990’dan, sağda ise Eminem’in bu seneden ‘Artık geçti benden o işler evladım, amca de bana.’ stilini görüyoruz.

3. Avril Lavigne:

İsyankarlığın kitabını yazan, tüm asi kızların başını çeken kadın; Avril Lavigne. Geçtiğimiz yıl hakkında öldüğüne dair söylentiler çıktı ama tabii ki de ölmedi. Hayır, 10 yıl önce de ölüp yerine başkası geçmedi. Complicated isimli şarkısını NR1 Hits kasetinde çalıp çalıp ağladığım o günler hala dün gibi…

4. Justin Timberlake:

Şahsen ben kendisini pek sevmem ama seneler öncesinden bu yana hala çılgın bir hayran kitlesi var. Kendisi makarna saç modelinin öncüsü ve aşağı yukarı 7-8 senedir neredeyse hiç değişmeyen görüntüsüyle Avril Lavigne’den ziyade kendisinin 10 yıl önce ölüp yerine ona benzeyen bir başkasının geçtiğini düşündürtüyor.

5. Mustafa Sandal:

Şimdi de yerli ünlülere geçelim ve Mustafa Sandal’dan başlayalım. Yalan olmasın, Mustafa Sandal konusunda biraz kendi çocukluğumun inisiyatifini kullanıyorum. Annemin anlattığına göre o dönemler her yerde dönen o Araba şarkısı televizyonda çıkmadan asla mama yemezmişim. Daha bebeklikten aşıkmışım yani. Emina Sandal ile evlendiklerinde benimle evlenmedi diye ağladığımı ve annemlerin ‘Olsun Emina da bizim gibi Boşnakmış bak.’ diyerek beni teselli etmeye çalıştıklarını hatırlıyorum. (Sonrasında Emina ile uzaktan akraba çıkınca ilk büyük çocukluk travmamı geçirmiştim.)

6. Gökhan Özen:

Artık Mustafa Sandal ile umutlarım tamamen tükenince Gökhan Özen’e aşık olmuştum. Aramazsan Arama şarkısını bağıra bağıra söyleyerek aklımca Mustafa Sandal’a gönderme yapıyordum. Yalnız Gökhan Özen biraz kilo alması ve saçlarını şekle sokması dışında hiç değişmemiş. Neyse, sen aramazsan arama Mustafa Sandal…

7. Kenan Doğulu:

Büyük aşkların arka fonlarında çalan ‘Yaparım Bilirsin’ şarkısının sahibi olan Kenan Doğulu da saç ve sakal dışında hiç değişmeyenlerden. Sanırım bir çeşit yaşlanmama iksiri var ama bizden gizliyorlar, sadece ünlülere özel. 

8. Tarkan:

Mega Star olmazsa olmazdı tabii ki. En çirkin halinden en yakışıklı haline kadar her anında kendisine aşık olan çok büyük bir kitle var, hep vardı. 2016 yılında Pınar Dilek ile evlenerek kendisine aşık olanların hayallerini biraz yıkmış olabilir. Eh, geçtiğimiz günlerde de mutluluktan gözleri dolarak baba olacağını açıkladı.

9. Bonus: Yavuz Çetin & Barış Akarsu

Günümüzdeki hallerini koyamadığım için beni oldukça üzen iki insanı da eklemeden geçmek istemedim. 2001 yılında kaybettiğimiz Yavuz Çetin ve 2007’de kaybettiğimiz Barış Akarsu. İkisi de pırıl pırıl insanlardı. Yavuz Çetin’e aşık olmak için biraz geç kaldım ama Barış Akarsu o trafik kazasını geçirdiğinde ağlayarak dua ettiğimi hatırlıyorum. Yaşayacağına inanmıştım çünkü ölmek için fazla genç ve fazla mükemmel bir insandı. İkisi için de geçmiş zaman kipleri kullanmak yeterince üzücü. Işıklar içinde uyuyun güzel çocuklar.