İş insanı Recai Çakır Bodrum sezonunu 12 aya çıkartıyor!

Son yıllarda, turizm için en fazla yatırım yapılan yerlerin başında gelen Bodrum’da, sezonu 12 aya çıkartmayı başaran iş insanı ve Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Bodrum’un ‘sağlık turizmindeki payına’ yatırım yapıyor! Uzmanlar tarafından bugün, ‘Türkiye’nin en zengin mineralli kaplıca suyu’ olarak adlandırılan, Bodrum’da, 650 metre derinden çıkartılan sıcak deniz suyunu, 1 milyon doların üzerinde bir yatırım yaparak tesislerinde kullanan Çakır, kaplıca suyunu otelin içerisindeki havuzlardan birinde ve özel havuzlu, jakuzi ve hamamlı 5 VIP odasında hizmete sunarak Bodrum’da sezonun, yıl boyu kesintisiz devam etmesini sağlıyor.

Bodrum Gümüşlük (Kadıkalesi mevkiinde) 650 metre derinden çıkartılan ve 500 metre uzaktan Sianji Well-Being Resort’a getirtilen kaplıca suyunu, iş insanı ve Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, tesislerinde 12 ay boyunca turistlerin hizmetine sunuyor. Denizden 500 metre içeriye girdiği sırada, çok sayıda zengin minarellerle birleşen bu su, eşsiz bir şifa kaynağı. Aynı zamanda, -12 yıldan bu yana- denizden gelen suyu ısıtarak Thalasso havuzu olarak da kullanıma sunan Çakır, pandemide -2 senedir- hizmetlerine ek olarak kaplıca suyunu da ekleyince otelin sene boyunca açık kalmasını sağlamış.

[HH] Türkiye’nin ‘en zengin mineralli kaplıca suyu’ 8 yıl önce Bodrum Gümüşlük’te bulundu; iş insanı Recai Çakır pandemide şifalı suyu otelle buluşturdu.

Çakır, “Bodrum’da Sianji Well-Being Resort’ta Türkiye’nin en zengin mineralli kaplıca suyunu kullanıyoruz. Tesisimizdeki bu su, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle’nin verdiği raporda beş derde deva, ‘mineral bakımdan zenginleştirilmiş deniz suyu’ olarak geçiyor” dedi.

Şu anda, Bodrum’da, bu zengin kaplıca suyunu tesisine bağlayan ilk turizm işletmesi olduklarını belirten Çakır, “Bundan sonra birkaç yere daha bağlanacağını ümit ediyoruz. 35 yılını bu sektöre vermiş bir turizmci olarak diyebilirim ki, bu bölgenin eşsiz bir kaynağı var. Burası sadece yaz tatili olarak anılmamalı, sene boyunca, turizm, burada kesintisiz ve sürdürülebilir bir şekilde yapılabilir,” diye ekledi.

[HH] Kaplıca suyu otelimize en az %30 civarında katkı sağlayacak

Zengin mineralli kaplıca suyunu, özel havuz ve VIP odaların yanı sıra -geliştirdikleri özel termal kürler sayesinde- banyo, içme kürleri ve diğer ek uygulamalarla birlikte (masaj, egzersiz, diyet, sağlık eğitimi, hamam, sauna, buhar banyosu) misafirlerin kullanımına sunan Sianji Well-Being Resort, büyük yatırım yaptıkları bu kaynaktan, çeşitliliğe yer vererek en üst seviyede faydalanmayı hedefliyor. Çakır, pandeminin de artık etkisini yitirmesiyle tesislerindeki kaplıca suyunun otellerine en az %30 civarında katkı sağlayacağını söyledi.

Sianji’de kullanıma sunulan kaplıca suyu, eklem hastalıklarına, cilt ve deri hastalıklarına iyi geliyor, ameliyat sonrası travmaların ve kısmi felçli olarak tanımlanan hastaların çabuk iyileşmesine fayda sağlıyor ve aynı zamanda zayıflatma özelliğine sahip. Sağlıklı kişilerde ise bağışıklığın güçlenmesine, dinçleşme, organ fonksiyonlarının sağlığını artırmada çok etkili. Aynı zamanda, yüksek mineralli yapısıyla anti-aging, ciltte gençleşme ve yenilenme etkisi yaratıyor.