Kim istemez ki uzun uzun, sağlıklı ve gür kirpiklere sahip olmak. Doğru kullanılan ürünler, düzenli bakım ile her şey mümkün. Tabii birazda sabır gerekli. Size vereceğim bu 5 öneriyi dikkate alırsanız takma kirpiklerle uğraşmayı bir kenara bırakıp, gür ve uzun kirpiklere merhaba diyebilirsiniz.

Gün sonunda makyajı temizlemek

Maskara gün boyu kirpiklerimiz de kaldığı zaman kurur ve kirpikler kırılmaya başlar. Kırılmayı önlemek için gün sonunda mutlaka makyajınızı temizlemelisiniz.

Kirpikleri taramak

Kirpikleri taramak, kan akışını hızlandırır ve kirpikleri uzaması için uyarır. Bu yüzden evde bitmiş olan bir rimel fırçanızı temizleyip tarama işlemini her gün kolayca yapabilirsiniz. Fırçaya Hint yağı, hindistancevizi yağı veya zeytinyağı gibi kirpiklerin sağlıklı kalmasını sağlayan yağlar ile tarayabilirsiniz.

Vazelin sürmek

Fazla maskaraya maruz kalan kirpikler kurur ve dökülür kirpikleri canladırmak için yatmadan önce temiz bir maskara fırçası ile vazelini kirpiklere sürüp yatabilirsiniz. Böylelikle kirpikler tekrar nemini kazanmış olacak.

Yumurta maskesi

Yumurta, saç ve kirpikleri güçlendiren; dökülmesini engelleyen biotin ve B-grubu vitaminleri içerir. 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı gliserin veya vazelini karıştırın. Karışımı kirpiklerinize uygulayın. İşlemi birkaç ay boyunca haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

İyi beslenme

Vitamin eksikliği, saç ve kirpik dökülmesine neden olabilir. Fındık, et, balık, yumurta, meyve- sebze gibi yağ asitleri bakımından zengin protein ve vitamin içeren gıdalar tüketmeniz vitamin eksiliğini giderecektir.