Hem bakımlı hem de güzel tırnaklara sahip olmak istiyorsan nasıl yapacağını bilmen gerekiyor, vereceğim küçük ip uçları sayesinde senin de tırnakların bakımlı ve ışıl ışıl olacak.

Parıl parıl tırnaklar

Tırnaklarını parlatmak için ihtiyacın olan malzemeler herkesin evinde olan şeyler. Ilık su, limon ve limon kabuğu hepsi bu…

Bir su bardağı ılık suya yarım limon suyunu ekleyin, tırnaklarınızı beş dakika bu suda bekletin. Kuruladıktan sonra tırnaklarınızın etlerini törpü ile geriye doğru itin. Daha sonra limon kabuğu ile tırnaklarınızı ovun işte size parıl parıl tırnaklar.

Tırnakların hızlı uzasın!

Hızlı uzayan tırnaklar için, evde kendine bakım seansları düzenleyebilirsin. Limon ve yağ karışımı ile tırnaklarını ovabilirsin. Limonun iç kabuğuna zeytinyağı döktükten sonra, hafifçe bastırarak masaj yapmak hızlı uzamayı sağlayacaktır. Kullandığın el kremlerinin de, tırnaklar üzerinde büyük etkisi vardır. İçeriğinde zeytinyağı, badem yağı ya da limon bulunan kremlere ağırlık vermeni öneririm. Evde kolaylıkla yapabileceğin bir bakım tarifi de tuz ve sirke karışımıyla günlük olarak masaj yaparsan kısa sürede güçlü tırnaklara sahip olacaksın!

Tırnak bakımı

Tırnak bakımında en önemli nokta ojelerin tırnakta ne kadar durduğudur. iki-üç günden fazla tırnakta kalan oje tırnağı zayıflatır uzunsa kırılmasına neden olur ve sarartır. Bu yüzden uzun süre ojeleri tırnakta bekletmemelisin, yenileme öncesinde bir-iki gün bekleyerek tırnaklarının nefes almasını sağlamalısın. Oje sürerken de altına mutlaka base coat, yani şeffaf oje uygulamalısın. Bu sayede ojelerin kalıntı bırakmadan silinecek ve tırnaklarının daha fazla hava almasını sağlayacaksın.