Annelik yolcuğuna yol arkadaşı

Bebeğin anne karnındaki ilk gününden 2 yaşına kadar geçen dönemde beslenme düzeni, gelişimi ve psikolojisi gibi konular büyük önem taşıyor. Anneleri en çok kaygılandıran bu dönem boyunca onlara destek olmak ve yol arkadaşlığı etmek üzere Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin girişimiyle hayata geçirilen İlk Adımlarım adlı internet platformu, yayın hayatına başladı.

ilkadimlarim.com

ilkadimlarim.com da; hamilelik döneminden doğuma, emzirme döneminden ek gıdalara geçişe kadar bebeğin fiziksel ve psikolojik gelişimi gibi konularda adım adım tüm bilgi ve ipuçlarını konunun uzmanlarından bulmak mümkün.

“Hamilelik döneminde nasıl beslenmeliyim, nelere dikkat etmeliyim? Emzirme döneminde nelere dikkat etmeliyim? Ek gıdalara geçmek için doğru zaman nedir?”

pek çok soruya yanıt arayan anneler, bu tür bilgileri kimi zaman yakın çevrelerinden edinirken kimi zaman da internete başvuruyor. Halbuki bebeğin, anne karnındaki ilk gününden 2 yaşına kadar geçen dönemde iyi beslenmesi, bağışıklık sistemi, fiziksel ve zihinsel gelişimi üzerinde etkilidir ve gelecekteki sağlığının temelleri de bu dönemde atılmış olur.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri’nin girişimiyle açılan ilkadimlarim.com , anneleri bu döneme ilişkin yanlış bilinenlerden ve internetteki bilgi kirliliğinden korumayı hedefliyor. ilkadimlarim.com da; hamilelik dönemi boyunca bebeklerin hafta hafta gelişimi ve büyümesi, doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için gerekli tüm bilgiler bulunuyor. Doğum sonrası için ise; emzirme dönemi ve faydaları, ek besinlere geçiş dönemi ve ay ay beslenme tabloları, bebeğin fiziksel ve psikolojik gelişimi gibi konularda adım adım bilgi ve ipuçlarını konunun uzmanlarından bulmak mümkün.