17 yıldır 100 ülkede 45 milyonu aşan seyirciyle buluşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, şubat ayındaki Ankara gösterisinden sonra yoğun istek üzerine yeniden projeleriyle Ankara seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Troya yılı kapsamında birçok şehir ve ülkede gösteri yapan Troya Müzikali ve bu yıl 17.yılını kutlayan Anadolu Ateşi gösterileri repertuvar başta olmak üzere kostümden dekora birçok değişiklikle seyirci karşısına çıkıyor.

7’den 70’e, 300 dansçısının aynı sahneyi paylaşacağı dev gösteriler de 400 m2 sahne kullanımı, 800 m2 görüntü sistemi, 8 tır malzeme ve dansçılar için uçuş sistemi yer alıyor.

2018 Troya Yılına özel Troya Müzikali…

3000 yıllık efsaneyi doğu ile batı kültürleriyle buluşturan Troya Müzikali, Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı vesilesiyle sahne alıyor. Aşk, savaş, tutku ve zaferi tüm dünyada dansla yaşatan Troya Müzikali, 27 Nisan Cuma günü saat 21.00’de Ankara Congresium’da seyirciyle yeniden buluşacak.

17 yıllık efsane Anadolu Ateşi gösterisi…

Anadolu’nun binlerce yıllık kültürel tarihini, her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü ve halk müziğini harmanlayarak yansıtan Anadolu Ateşi, 28 Nisan Cumartesi günü saat 21.00’de Ankara Congresium’da seyircisine buluşacak.

Ankaralılara yeniden dans şöleni yaşatacak Anadolu Ateşi biletleri ise Biletix’de satışa sunuldu.