Yeni nesil ameliyatsız göz estetiği nasıl uygulanıyor?

Özellikle yaşlılığın etkilerinin en net görüldüğü bölgelerden olan göz çevresinin estetik bir görüntüye sahip olması artık son derece önemli. Göz estetiğinde yeni bir devri başlatan ameliyatsız göz estetiği uygulamaları hastaları hem yepyeni bir görüntüye kavuşturuyor, hem de konforlu alternatifler oluşturuyor. Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal’a yeni nesil ameliyatsız göz estetiği uygulamaları hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

Ameliyatsız göz estetiği nasıl uygulanıyor?

Cildin en üstünde yer alan dokuyu buharlaştırarak yeniliyoruz. Bu yöntemle göz çevresindeki sarkma ve kırışıklık gibi istenmeyen, yaşlılığa bağlı sorunlar ortadan kaldırılabiliyor. Bu tedavide neşter kullanılmaması, dikiş atılmaması ve hastanın ağrı ya da acı hissetmemesi ameliyatsız göz estetiğinin avantajları arasında yer alıyor.

Tedavi ne kadar sürüyor?

İşlem öğle arasında bile gerçekleştirilebilecek kadar kısa sürüyor. Bu anlamda kişinin konforunu da son derece artırıyor. Dakikalar içinde operasyonu gerçekleştirebiliyoruz. Hasta işlemin ardından hemen taburcu olabiliyor.

Bu tedavi kimler için uygun?

Göz çevresindeki kırışıklıklardan, torbalanmalardan, sarkmalardan, kaz ayaklarından ve göz çevresindeki lekelerden kurtulmak isteyenler için kolayca uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Göz estetiği neden göz doktoru tarafından yapılmalıdır?

Ameliyat öncesinde göz muayenesi şarttır. Göz estetiğini yapacak olan doktorun gözün anatomisine çok hakim olması gerekir. Sağlam dokuların zarar görmemesi ve sadece gerekli yere müdahalenin yapılması çok önemlidir. Operasyonun uzman kişilerce yapılmaması görme sağlığı açısından sorunlara yol açabilir.

Peki, ameliyatsız kaş kaldırma tedavisi mümkün mü?

Teknolojinin geldiği son noktayla birlikte kaş kaldırma tedavisi için de ameliyatsız teknikler uygulanabilmektedir. Cerrahi operasyonların yaratabileceği olası komplikasyonların ortadan kaldırıldığı bu işlemle, kaş kaldırma işlemi dakikalar içinde gerçekleştirilebilir. Bu işlemle herhangi bir his kaybı yaşanmaz ve kesi uygulanmadığı için iz kalma olasılığı yoktur. Lokal anesteziyle dakikalar içinde gerçekleştirilen işlem sonrasında hasta hemen taburcu olabilir ve gündelik hayatına devam edebilir.

Botoks göz çevresine hangi durumlarda uygulanır?

Göz çevresine botoks uygulamasını, kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kullanıyoruz. Burada en önemli konuysa botoks’un uzman bir hekim tarafından uygulanması gerekliliğidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğabilir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinin avantajları nelerdir?

• Neşter, makas kullanılmıyor.
• Narkoz verilmiyor.
• Dikiş yapılmıyor.
• Pansuman gerektirmiyor.
• Cinsiyet ve yaş sınırı yok.
• Kanama ve enfeksiyon riski yok.
• Görme üzerinde herhangi bir yan etkisi yok.
• Ciltte yenilenme sağlıyor.
• 5 ila 10 yıl etkisini koruyor.
• Günlük hayata engel olmuyor.