Dünyadaki spor trendlerinin Türkiye’deki öncüsü Hillside City Club, bu yaza daha fit ve zinde bir vücutla girmek isteyenleri “Summer Ready Camp” (Yaza Hazırlanma Kampı) ile hedeflerine ulaştırıyor.

Hillside Sports Team ile birebir yapılacak bu özel antrenman sistemi sayesinde kısa sürede kaslar güçleniyor, vücut sıkılaşıp forma giriyor. Beslenme programıyla da desteklenen Summer Ready Camp, 6 haftada isteyen herkesi plaja hazırlıyor.

Yaza sayılı günler kala Hillside, kendini fit, zinde hissetmek isteyenler için özel bir antrenman programı hazırladı. Hillside, Summer Ready Camp (SRC) ile katılımcıların 6 hafta gibi kısa bir zamanda daha formda, sıkı ve fit bir vücuda sahip olmasını hedefleyen bir program sunuyor. Kısa sürede sağlıklı bir şekilde en iyi performansa ulaşmak isteyen spor tutkunları haftanın 3 günü Hillside Sports Team ile birebir Functional Training® antrenmanı yapıyor. Summer Ready Camp Hillside’ın beslenme uzmanlarının hazırladığı, vücudun ideal formuna kavuşmasını hedefleyen beslenme programıyla da destekleniyor. Programa katılanlar kamp süresince Sanda Spa’dan 60 dakikalık iki masaj hakkında da sahip oluyor.

Kişinin kendi vücut ağırlığı, serbest ağırlıklar ve alternatif özel ekipmanlarla yapılan Functional Training®, plyometric (pliometrik) antrenmandan “rope training” (halat tırmanma, halat fırlatma) çalışmalarına birçok farklı egzersiz içeriyor. Functional Training® sisteminde denge, güç ve kondisyon odaklı egzersizlerle tekli kas çalışmalarından çok, çoklu kas grupları devreye sokulduğu için pek çok spora göre daha kısa sürede kaslar güçleniyor, vücut sıkılaşıyor. Bu egzersiz sistemi kişinin günlük fonksiyonel hareketlerini rahat bir şekilde yapılabilmesine de yardımcı oluyor. Functional Training® konusunda uluslararası eğitim sertifikasına sahip Hillside Sports Team, özel ölçüm sistemleriyle kişinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre özel programlar oluşturuyor.

Plyometric (Pilometrik) antrenman: Patlama hareketleri yaparak kas gücünü (kuvvet/zaman) arttırmayı hedef alan egzersizlerdir. Burada amaç mümkün olan en büyük kuvveti mümkün olan en kısa sürede ortaya çıkararak kas gücünü artırmaktır. Patlayıcı kuvvet, trambolinde sıçrama, halat fırlatma, halat tırmanma, medicine ball atma gibi egzersizlerle geliştirilebilir.

RX: Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli “total body” (tüm vücut) antrenmanı sağlar. Sağlam bir “core” (üst beden temel kasları) yapısının gelişmesine yardımcı olur, kas dayanıklılığını arttırır.

Roman Rings: Kökeni 2000 yıl öncesine dayanan “Roman Rings”, bugünkü adıyla “Training Rings” kişiye 360 derece özgürlük sunar. Bu antrenmanda yerçekimine meydan okuyarak vücudunuzu dengede tutmanız gerekir. Bu da tüm zayıf kaslarınızın çalışmasını sağlar. Hillside Sports Team’in zayıf kas avcısı olarak nitelendirdiği bu egzersizde diğer antrenmanlarda çalışmayan kasların güçlenmesini hedeflenir.

Battle Rope (halat fırlatma) antrenmanı: Halat fırlatma yüksek şiddetli antrenmanları, üst vücut gücünü kullanarak yağ yakmak için mükemmel bir araçtır. Ayrıca “total body” (tüm vücut) güç antrenmanı olarak da Hillside Functional Training® sisteminin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Rope Climbing (halat tırmanma) antrenmanı: Bu antrenman sırasında tüm kas grupları devreye girdiğinden Hillside Funtional Training® rutininin en önemli egzersizlerinden biridir.

Vücut ağırlığı ile antrenman: Bu antrenman maksimum düzeyde vücut ağırlığı kullanılarak yapılan şınav, squat ve barfiks gibi çalışmaları içerir.

Serbest ağırlık antrenmanı: Direncin barbell, dumbell veya kettebell gibi serbest hareket eden bir obje tarafından sağlandığı antrenmanlardır. Serbest ağırlık antrenmanlarının en büyük avantajı günlük hayatta yaptığınız hareketlerin birebir taklit edilmesine izin verdiği için, size günlük fonksiyonel hareketler için güç kazandırması ve rahatlık sağlamasıdır.

HCC_3