Eski kapılar
Vintage adı altına giren her parçanın altın değeri kazandığını kabul ediyoruz. Eğer bu hali daha pahalıya geliyorsa kapı aksesuarları olmadan marangozunuza yaptırıp, salonunuzun en çok dikkat çeken aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Boş bir duvara koyacağınız eski kapının olduğu alanı bir puf ve yastıklarla şahane bir okuma alanına dönüştürebilirsiniz.


Boy boy sehpalar
Ahşap ve kütük sehpaları evinizin her alanına yerleştirin! Balkona, banyoya, salona… Farklı boyutlarda kullanacağınız kütük sehpaların üzerine yerleştireceğiniz saksılarla eviniz hızlıca boyut değiştirecektir.


Yatak başlıkları
Yatak odasına kestireceğiniz ahşap bir yatak başlığı, daha loş aydınlatmalar, hatta meyve-sebze kasalarıyla yapacağınız mini komodinler sizi her sabah bir dağ evinde uyanıyormuşçasına mutlu edebilir. Hatta ahşap dallardan yapacağınız duvar aksesuarlarıyla çok daha zengin bir görünüme sahip olabilirsiniz.


Mutfak tezgahı
Mutfaktaki ahşap tezgah hem evinizin rustik görünümünü tamamlayacak hem de daha sağlıklı bir ortam sunacak. Açık ahşap raflar, mini saksılarla bu görünümü destekleyebilirsiniz. Mutfağın doğal ürünleri kabuk tarçın ve fesleğen gibi ürünlerle yapacağınız süslemelerle rüya gibi bir mutfağın içinde yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.


Hasır her şey!
Ahşap sepetler, artık kullanmadığınız o şapka, eski bavullar… Onları gazetelik, saklama alanı ya da duvar aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Mumlar ya da mini fenerlerle süsleyerek çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.


Dekorasyonu tamamlarken…
Rustik bir ev sahibi olmanın en önemli kurallarından birinin yaşam alanlarının çok sıkışık olmaması gerektiği. Bu süslemeleri yaparken ferahlıktan vazgeçmeyin. Ayrıca aşırı parlak metaller de rustik havayı bozabilir. Eskitilmiş görünümlerle evinizin her yanına rustik ruhunu işleyebilirsiniz. Eğer daha büyük bir tadilat işine girmek isterseniz evinizin bazı duvarlarını doğal taş görünümlü tuğlalarla kaplatabilirsiniz.